איך לצום נכון ביום כיפור

תכנון מקדים והכנה מראש

ככל שתכינו את הילדים שלכם מראש, על ידי שיחות הסברה על מהות הצום ולמה צמים ומה מותר ומה אסור, למה אין טלוויזיה וכו', תוכלו לחסוך הרבה חיכוכים במהלך הצום עם הילדים. כמו כן, תכינו מראש קופסאות אוכל לילדים לפי זמני הארוחות וככה לא תצטרכו להתעסק עם האוכל בזמן הצום, אלא רק להעביר לצלחת ולחמם. ניתן אף להזמין ממסעדות אוכל מראש בקופסאות ובכך גם לחסוך את הבישול ולקצר את זמן ההכנה.

משחקים

יום הכיפורים הוא הזמן המתאים ביותר לחזור אחורה בזמן ולשלוף את כל משחקי הקלפים, הקופסה, הנייר ולמעשה כל מה שאנשים העבירו איתו את הזמן עד שנות ה-2000, לפחות עד הרגע שבו תחבנו את כל אלה לטלפונים שלנו. אז תכינו את עצמכם לזריקת נוסטלגיה ותאספו את כל בני המשפחה לסבב תחרויות רמי, טאקי, רייס, מונופול, קטאן, טליסמן, ארץ עיר, צוללות ועוד עשרות משחקים שיעבירו לכם את הזמן בנעימים ויזכירו לכם כמה כיף לשחק יחדיו

רכיבה חופשית

זה למעשה הזמן המושלם להגיע ולחוות את הכבישים והדרכים בצורה שונה וכיפית. קחו את הילדים עם כלי הרכיבה האהוב עליהם (אופניים, קורקינט ועוד), לא לשכוח להתמגן כמו שצריך, וטיילו להנאתכם בשקט על הרחובות, תחקרו כל דרך ותוכלו לבחון את הפרטים הקטנים שבדרך כלל לא שמים לב אליהם בנסיעה השגרתית. חשוב לטייל בקצב מדוד וקל ולא להתחיל לשרוף אנרגיות שיעלו לכם ברעב גדול. על כן מומלץ לצאת לטיול כמה שעות לפני תום הצום. גם תרוויחו זמן איכות, טיול נעים שלא בשעות שמש קשות וגם תגיעו לארוחה הנכספת בדיוק במצב רוח המתאים.

ביקור בית הכנסת

יום הכיפור, גם למי שלא שומר או לא מאמין, הוא יום מיוחד בקדושתו ובאופיו, שמשפיע על כלל עם ישראל. אז נכון, אפשר להתרגז ולמלמל כפייה דתית, אבל מנגד, ניתן ואף רצוי לחוות את יום זה כמשהו שונה בחדות מהרגיל, יום של שקט מוחלט ומלא מסורת ומורשת. מומלץ מאד לבקר בבית הכנסת לקראת צאת הצום, לשמוע את תקיעת השופר ולהיסחף באווירה הייחודית.

תורנות ילדים

במידה ושני בני הזוג צמים, מומלץ להתחלק לתורנות כדי ששני בני הזוג יוחלו לנוח בשוויון, כאשר אחד מבני הזוג צם, השני עם הילדים ולהיפך. תסייעו אחד לשני ותעזרו אחד לשני מבלי להתחשבן ולהתקטנן יותר מדי (בכל זאת יום כיפור..) וכך תוכלו להעביר את הצום בשלום וברוגע.

צאת הצום

הזמן המיועד שכולם מחכים לו, בו נחדש את מלאי האנרגיות שלנו ונשמח את קיבתנו. חשוב לזכור שמכיוון שהגוף מעט חלש, לא להשתגע עם הארוחה המחדשת וגם לא להעמיס עליכם יותר מדי. מומלץ לאכול דברים קלים כמו מרק טוב או סלט עשיר. אפשר גם לנשנש משהו קל ולהזמין סעודה מלכותית מאחת המסעדות בפורטל ספר האוכל בקלות ובמהירות.

צום קל וגמר חתימה טובה!

צור קשר
close slider

    מצאתם בעיה בתפריט? נתקלים בקשיי הזמנה? עליתם על באג באתר?

    דברו איתנו.

    השאירו לנו הודעה וצוות ספר האוכל ידאג לתקן!
    למענה אנושי בטלפון: 03-5642929